Vinterdäcket Hakkapeliitta C4 är ett vinterdäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 185/65-R15. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Hakkapeliitta C4.
Hakkapeliitta C4 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 15". Detta däck har en bredd på 185 mm och har en profil som är ungefär 120 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Hakkapeliitta C4 är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Du kan komplettera detta vinterdäck med 15"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 267 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Hakkapeliitta C4 |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 97/95 |
| EAN | 6419440595610 |
Hakkapeliitta CR4 är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
All Season Max är ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
åretruntdäck från med modellnamnet VanContact A/S Ultra och däckbeteckningen 185/65-R15.
Vantra Transit RA58C är ett sommardäck med däckmärkningen 165/75-R14.