Detta sommardäck från har däckmärkningen 225/45-R17. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Med sommardäcket Blue Response TG får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 101 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 224 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4250427443287 |
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/45-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R18.
Blue Response TG är ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R19.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/50-R17. Däcket kommer från .