Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 225/45-R17. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta -däck har en diameter på 17". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 101 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är W. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Blue Response TG? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 465 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 4250427443270 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/45-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R18.
Blue Response TG är ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R19.