Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/55-R17 till din bil. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta sommardäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett sommardäck från som är 225 brett och med en profil på 124 mm. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 680 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4250427443324 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R20.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/45-R17.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/50-R17. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/45-R17.