Sommardäcket Blue Response TG är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 255/40-R20. Detta sommardäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Blue Response TG har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Detta sommardäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 792 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4250427443805 |
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/55-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R18.
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/40-R17.