Ventus evo K137 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/35-R19. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ventus evo K137.
Ventus evo K137 passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 82 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Ventus evo K137 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ventus evo K137 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Ventus evo K137. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 557 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8808563618159 |
Ventus evo K137 - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 235/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 235/35-R19.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R19.