Ventus evo K137 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/35-R19. Detta sommardäck har modellnamnet Ventus evo K137 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo K137 är ett sommardäck med diametern 19". Sommardäcket Ventus evo K137 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 82 mm (35% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Ventus evo K137. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 753 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8808563621906 |
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Ventus evo K137 - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 235/35-R19.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R19.