Ventus evo K137 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/35-R19. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Ventus evo K137.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 82 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Ventus evo K137 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ventus evo K137 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 663 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8808563610962 |
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Ventus evo K137 - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 235/35-R19.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R19.