Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 235/55-R17. Detta sommardäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta sommardäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Med sommardäcket Blue Response TG får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 129 mm. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 947 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4250427443362 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R18.